Książka o Test-Driven Development

Zapraszam do zapoznania się (i z przeczytaniem! 🙂) z książką pt. „TDD. Techniki programowania sterowanego testami”, której jestem autorem, a która została wydana przez wydawnictwo Helion.

Podstawowe pytanie, jakie się nasuwa to… Czy warto zainwestować w książkę skoro jest już darmowy kurs TDD na tej stronie? Przede wszystkim, to temat testowania jednostkowego został w książce znacznie rozszerzony. Kilkuletnia analiza tematu pozwoliła na całkiem sporo nowych informacji, przemyśleń, wniosków, ale także i pytań. Książka została starannie sprawdzona pod względem merytorycznym, jak i językowym przez kilku profesjonalistów. Dzięki edycji zdałem sobie też sprawę, jak dużo błędów popełniam w jednym tylko zdaniu… Przede wszystkim, spora część wiedzy z bloga została zaktualizowana i rozszerzona.

Książka wydana będzie w formie papierowej i e-booka. Którą wersję mógłbym zarekomendować? Tutaj będę tradycjonalistą i polecę wersję papierową. Książkę pisałem z zamysłem, aby stanowiła nie tylko spory kurs, ale też swego rodzaju manual, do którego sięgniemy gdy zapomnimy o jakiejś technice, np. “w jaki sposób robiło się testy parametryzowane z użyciem danych z innej klasy?” Moja osobista preferencja do tego typu książek to druk, ale wybór pozostawiam już w Twojej gestii.

Przed zakupem warto przyjrzeć się też przykładowemu rozdziałowi, aby zaznajomić się z formułą i stylem książki. Daj mi znać czy już na tym etapie podoba Ci się lub nie. Jeśli znajdziesz gdzieś błąd lub z czymś nie zgadzasz, zapraszam do kontaktu i polemiki.

Okładka

Dane szczegółowe

  • Wydawnictwo:Helion
  • Stron: 328
  • Druk: oprawa miękka
  • ISBN Książki drukowanej: 9788328335318
  • Format: 158×235